Dbałość o kompletność i prezencję stroju szkolnego to obowiązek każdej uczennicy, który ma wpływ na jej ocenę z zachowania. Mundurek szkolny powinien być noszony przez cały czas: zarówno podczas zajęć, jak i wycieczek, chyba że decyzją Dyrektora lub Wychowawczyni zostanie dopuszczony inny strój.

W klasach I-VI

Ubiór na co dzień:

• Błękitna koszulka polo z krótkim lub długim rękawem z tarczą szkoły (jeśli jest pod bluzą lub swetrem nie musi mieć tarczy).
  • Granatowy sweter lub bluza z logo Szkoły dla Dziewcząt Fregata.
  • Spódnica w kratkę do kolan.
  • Koszulka jest włożona w spódniczkę.
  • Jednolite rajstopy (granatowe, grafitowe, czarne lub cieliste) lub jednolite podkolanówki (czarne, białe, cieliste).
  • Zmienne obuwie.

W klasach VII-VIII

Ubiór codzienny:

• Biała koszulka polo z krótkim lub długim rękawem z tarczą szkoły (jeśli jest pod bluzą lub swetrem nie musi mieć tarczy).
  • Granatowy sweter lub bluza z logo Szkoły dla Dziewcząt Fregata.
  • Spódnica w kratkę do kolan.
  • Koszulka jest włożona w spódniczkę.
  • Zmienne obuwie.

Strój sportowy:

• Niebieska koszulka z krótkim rękawem.
  • Granatowe krótkie spodenki.
  • Dres fregatowy (spodnie i bluza).
  • Skarpetki białe.
  • Buty sportowe (stosowne do miejsca ćwiczeń: sala gimnastyczna czy zajęcia w terenie).

Ubiór galowy:

• Biała rozpinana bluzka koszulowa z długim lub krótkim rękawem.
  • Granatowy sweterek z tarczą szkoły.
  • Spódnica mundurkowa.
  • Jednolite rajstopy: czarne, grafitowe lub granatowe.
  • Buty odpowiednie do stroju.

Zamówienia

Mundurki i stroje sportowe (z wyjątkiem butów) można zamawiać poprzez stronę: http://mundurki.fregata.edu.pl

Komis

Istnieje także możliwość oddania bądź kupienia stroju szkolnego w Komisie Mundurkowym, prowadzonym przez p. Olgę Trybę. Kontakt jest możliwy poprzez szkolny sekretariat.