Biblioteka szkolna mieści się na II piętrze, naprzeciwko kaplicy szkolnej. Liczy sobie obecnie blisko 3000 woluminów i ponad 2000 podręczników. Jest to jednak nie tylko miejsce, w którym rozgrywają się setki niezwykłych historii, ale i przestrzeń chętnie wykorzystywana przez uczennice do rozmaitych spektaklów czy wydarzeń szkolnych. Nauczyciele i rodzice spotykają się tam zaś na wykładach, szkoleniach czy konferencjach.

Opiekunem biblioteki jest p. Emilia Halman, nauczycielka-bibliotekarz z pasji oraz wykształcenia. Na co dzień dba o to, aby uczennice miały dostęp zarówno do lektur, jak i nowości wydawniczych i koordynuje projekty oraz programy związane z czytelnictwem.

Jeśli mają Państwo w swoich zasobach książki dla dzieci i młodzieży, które chcielibyście ofiarować szkolnej bibliotece, najlepiej kontaktować się za pomocą maila: emilia.halman@fregata.edu.pl