Szanowni Państwo,

z ogromną radością informujemy, że 15.04.2023 r., nasza uczennica, Lena (VII), wzięła udział w ostatnim etapie IV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Jej ciężka praca, wytrwałość i przede wszystkim ogromne zaangażowanie zaowocowały otrzymaniem przez nią tytułu laureatki tego konkursu.

Jej rówieśniczka, Klara, została natomiast finalistką w tej samej Olimpiadzie. Tym samym obie uczennice zagwarantowały sobie 100% z egzaminu z j. polskiego na Egzaminie Ósmoklasisty, pierwszeństwo w naborze do szkół ponadpodstawowych i najwyższe możliwe oceny końcowe z przedmiotu na koniec roku szkolnego do końca szkoły podstawowej.

Jesteśmy ogromnie dumni i szczęśliwi, że w naszych murach uczą się tak ambitne osoby, które udowadniają, że warto marzyć, bo rzeczywistość wówczas przerasta marzenia. Cieszymy się z ich sukcesów, a jednocześnie składamy gratulacje na ręce p. Aleksandry Grudzińskiej-Dec, która przygotowywała uczennice do konkursu oraz Rodziców dziewcząt, bez których wsparcia ten sukces nie miałby miejsca.

 

/E.H.